ברוכים הבאים לאתר החדש שלנו!
אנחנו עובדים על פינישים אחרונים כדי שיהיה מוכן עבורכם.

מתכוננים להמראה

קפוץ – והרשת תיפרש בפניך

האם יש אצלכם מצבים שילדים לוקחים סיכון ואתם מעודדים את זה? מעודדים אותם בדרך למטרה, גם בלי להיות בטוחים שיצליחו?

בגיל 20, נסעתי לראיון עבודה בחברת סלולר. הגעתי לרמת גן, ליום של דינמיקה קבוצתית וראיונות אישיים. יחד עם עוד כמה חבר'ה צעירים, עברנו את כל השאלות הקיטשיות של "ספרו לנו על תכונה טובה ותכונה פחות טובה שלך".

בסוף היום ניגשה אלי בחורה מתולתלת שהתראיינה לצידי. היה בה שילוב משגע של תמימות וקשיחות, והיא שאלה אותי אם אוכל להלוות לה כסף לנסיעה חזרה לירושלים.

היא מילצרה אתמול עד השעות הקטנות של הלילה, וכשהתעוררה בבוקר, ראתה שמאוחר מדי. אין מצב לקחת אוטובוס ולהספיק להגיע לראיון העבודה. והיא רצתה את העבודה הזו!

רצתה בכל מאודה להיפרד ממגשי האוכל והסועדים הליליים. רצתה כל כך, שלקחה את כל כספי הטיפים שקיבלה באותו שבוע, 500 ש"ח במזומן, ועלתה איתם על מונית לרמת גן. היא ידעה שהיא תגיע לראיון, בלי לדעת איך תחזור.

באותו רגע התאהבתי בה.

זה לא סיפור על חוסר אחריות.

זה סיפור על לקיחת סיכונים כשאנחנו רוצים להצליח!

לקחת סיכונים ולהתאמץ להגשים את החלום, מתוך ביטחון פנימי שדברים יסתדרו. לא במובן השלילי של כניסה לסכנות קיומיות, אלא במובן של מי שמסוגלים להכיל חוסר וודאות בדרך להשגת היעד שלהם.

ברור שנתתי לה את הכסף לנסיעה, ובעיקר נתתי לה את החברות שלי עד עצם היום הזה, ולשמחתי גם קיבלתי את שלה בחזרה.

כשהחלטתי ללמוד רפואה בגיל 36, עם חמישה ילדים, לקחתי סיכון. ושילמתי עליו במזומן. השארתי מאחור את כל הניסיון והידע המקצועי שצברתי בתחומים אחרים, והלכתי קדימה בלי לדעת אם אצליח במקצוע החדש שבחרתי לי. יש לי חששות, אבל אני חייבת להרגיש סיפוק מהעבודה שלי, ואני הולכת לשם בתקווה שזה מה שיהיה.

שאלה לדיון:

האם כדאי לדעתכם לעודד אצל ילדים את היכולת לקחת סיכון?

לנסות להגשים מטרות גם בלי להיות בטוחים בהצלחה שלהן?

אתן דוגמה: מדי פעם הבן שלי רוצה ללכת לחבר שגר במרחק 20 דקות הליכה. אין להם טלפון בבית (רק סלולרי של ההורים שלא עונים בדרך כלל) ואי אפשר לתאם איתו. כשהוא מבקש ללכת את כל המרחק הזה כדי להזמין את החבר לשחק, אני מרגישה שקצת חבל- כי מה יקרה אם החבר לא יוכל לשחק? הוא הלך את כל הדרך וגם חזר את כל הדרך סתם? ומה אם הוא יתאכזב?

ואז אני עוצרת את המילים האלה שעולות לי לראש, ואומרת לו- צא לדרך.

זה לא סתם. הוא לקח סיכון. וזה שיעור טוב לחיים. ואחלה ספורט! 🙂

האם יש אצלכם מצבים שילדים לוקחים סיכון ואתם מעודדים את זה? מעודדים את הצעדים שהם עושים בדרך לאיזשהי מטרה, גם בלי להיות בטוחים שהם יצליחו?

תגיות:

נהדר שסיימתם את קריאת המאמר!

יש עוד המון מאמרים מרתקים שיכולים לעניין אתכם, המשיכו לקרוא:

שתפו את המאמר:

הגיבו כאן והשתתפו בדיון על המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מארז 3 חוברות לגיל גן

המחיר המקורי היה: ₪120.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪99.00.